UŽ JEN 10 DNÍ. ZLATÁ VÁŽKA PŘINESE 600000 KORUN MEZI SP

31. července 2023 je uzávěrka pro přihlášky do národních cen sociálního podnikání ZLATÁ VÁŽKA: Czech Social Business Awards. V šesti kategoriích získají vítězové i nominovaní odměny v celkové hodnotě 600.000 Kč.

“Jdeme do finále, již jen pár dní se mohou do národních cen sociálního podnikání přihlásit sociální podniky a získat vedle velmi zajímavého finančního ocenění také řadu dalších benefitů. Patří mezi ně např. odborné konzultace nebo ocenění z Poslanecké sněmovny či zaštiťujících ministerstev”, přiblížil Zdeněk Kosour, jeden z mluvčích Deklarace a ředitel cen ZLATÁ VÁŽKA.

/Foto: Zdeněk Kosour, ředitel cen ZLATÁ VÁŽKA při rozhovoru s Alešem Blažkem, CEO společnosti ČSOB, která je generálním partnerem projektu/

Zapojit se může i veřejnost, přihlásit totiž do národních cen mohou sociální podniky i např. jejich zákazníci.

“Ve třech kategoriích hledáme zajímavé projekty sociálních podniků. V další, mé nejoblíbenější, kategorii Asistent roku pak ohodnotíme nejzajímavější příběhy kolegů, kteří se starají o naše zaměstnance s hendikepem. A nakonec kategorie Osobnost roku a Instituce roku jsou pak prestižním oceněním a poděkováním za přínos sociálnímu podnikání v Česku”, přibližuje všech šest kategorií Václav Běťák, předseda Deklarace.

Do konce července je možné vyplnit jednoduchou přihlášku na stránkách www.zlatavazka.cz v šesti kategoriích. Na přelomu srpna a září organizační výbor určí tři oficiální nominanty do každé z nich. V září a říjnu zasedají poroty, které z nominovaných určí pořadí. Vítěze se pak dozvíme na listopadovém galavečeru v Černínském paláci.

100.000 Kč si odnese každý vítěz kategorií Inovativní podnik, Rozvoj regionu a Inspirativní spolupráce. 80.000 Kč pak získá Asistent roku. Ostatní nominovaní pak obdrží další ceny.

Hlavním partnerem národních cen je ČSOB. Záštitu poskytla Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky a také Ministerstvo zahraničí, Ministerstvo práce a sociálních věcí a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.

Více informací získáte na www.zlatavazka.cz