NÁRODNÍ CENY ORGANIZOVANÉ DEKLARACÍ PŘINESOU STOVKY TISÍC PRO SOCIÁLNÍ PODNIKY

Zítra slavnostním večerem vyvrcholí práce na prvních národních cenách sociálního podnikání v Česku. Na jejich vzniku se od začátku letošního roku podílely desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců či partnerů sociálních firem. Dorazilo nám přes 70 přihlášek, v nichž lidé popisovali zajímavé projekty sociálních podniků, příběhy jejich zaměstnanců i návrhy na ocenění osobností, které pomáhali v uplynulém roce rozvíjet zaměstnávání zdravotně znevýhodněných kolegů.

“Ušli jsme velký kus cesty a já chci moc poděkovat všem, kteří se podíleli na prvním ročníku. Přihlašující do Cen, partneři akce, zaštiťující instituce, nominované podniky, porotci, média a celý organizační tým, vy všichni jste nedílnou součástí prvního letu Zlaté Vážky,” uvedl Zdeněk Kosour, ředitel ZLATÁ VÁŽKA: Czech Social Business Awards.

Díky generálnímu partnerovi ČSOB získají v úvodním ročníku sociální podniky nebo v případě kategorie Asistent/ka roku velké odměny. Již získání samotné nominace je velkým úspěchem, znamená jistotu poradenství v hodnotě desetitisíců korun. Vítěz kategorie Inovativní podnik, Rozvoj regionu a Inspirativní spolupráce si pak odnese šek na 100.000 Kč. Nominovaní v kategorii Asistent/ka roku získají 80.000 Kč (první místo), 40.000 Kč (druhé místo) a 30.000 Kč (třetí místo).

Zlatá Vážka vyhlásí i prestižní kategorie Instituce roku a Osobnost roku, zde si vítězové vedle nádherných sošek odnesou také ocenění od sociálních podniků a předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové a vládní zmocněnkyně Kláry Šimáčkové Laurenčíkové. Tedy od předsedkyň Hlavní poroty resp. Veřejné odborné poroty.

V pátek 3. listopadu proběhne slavnostní galavečer, na němž se dozvíme kdo z nominovaných si odnese Zlaté Vážky. “Hlavním cílem našich národních cen je především seznamovat veřejnost i legislativce s úžasnými příběhy lidí, kteří se rozhodli navzdory často těžkému osudu, že to nevzdají a budou součástí běžného pracovního života v naší společnosti . Právě tato vůle a odhodlání, které každý den vidíme u našich zaměstnanců jsou i hlavním pohonem pro křídla Zlaté Vážky. Moc jim děkujeme za inspiraci.”, dodal Zdeněk Kosour.