FAQ

Níže naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Cílem je vytvořit férové prostředí pro zaměstnávání osob ze znevýhodněných skupin – od lidí se zdravotním postižením po lidi bez domova, od lidí po výkonu trestu po mladé dospělé odcházející z dětských domovů.

Deklarace vznikla jako přirozený výstup pracovních skupin k chráněnému trhu práce skupiny sociálních podniků Etincelle a kulatých stolů k sociálnímu podnikání skupiny sociálních podniků Kolibřík, kdy jsme společně cítili, že je zde potenciál spojit skupinu sociálních podnikatelů na chráněném trhu práce, kteří mají stejný náhled na věc a chtějí věci dělat dobře. Zakládající signatáře deklarace najdete ZDE.

Připomínkuje legislativu k chráněnému trhu práce a sociálnímu podnikání. Zabývá se náhradním plněním a jeho funkcí pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Drží oko na legislativních změnách, které by na nás mohly dopadnout. Podporuje posilování znevýhodněných osob na trhu práce.

Připojením k signatářům odpovědného podnikání dáváte najevo, že Vaše společnost podporuje  myšlenku zaměstnávání zdravotně i sociálně znevýhodněných osob. Navíc máte možnost se zapojit v dobrovolné míře do různých aktivit signatářů jako je spolupráce na návrzích příslušných legislativních změn, účast na tématických kulatých stolech a dalších eventech, na nichž řešíme další směřování sociálního podnikání a zaměstnávání znevýhodněných osob v Česku.
 

Je-li pro Vás myšlenka podpory udržitelného zaměstnávání zdravotně a sociálně znevýhodněných osob zajímavá a ztotožňujete se s ní, máte možnost přistoupit formou podpisu za Vaši společnost k ostatním signatářům. Ať už jste zaměstnavatel na chráněném či otevřeném trhu práce nebo OSVČ.

Pakliže jste fyzická osoba, můžete se stát podporovatelem deklarace, máte-li o tento status zájem, prosím obraťte se na kolegyni, která Vám ráda představí proces (adela @ csrteam.cz)

Deklaraci odpovědného podnikání jsme postavili pro vyjádření postoje zaměstnavatelů (signatáři) a osob (podporovatelé). Je však možné ji po domluvě představit např. členům asociací nebo jiných typů uskupení . V takovém případě nás opět můžete kontaktovat na adela @ csrteam.cz

Pro více informací se můžete obrátit na Kateřinu Broža (katerina.broza @ etincelle.cz; +420 607 040 287) nebo Zdeňka Kosoura (kosour @ csrteam.cz; +420 604 794 315).